Dodany: 2010-06-21 13:12:45

Fajne gry escape.Gry escape to odmiana gier przygodowych, które obecnie podbijają rynek gier online. Każda szanująca się witryna oferująca gry flashowe posiada obecnie specjalną kategorię poświęconą tylko grom tego rodzaju.

 

Rozgrywka najczęściej opiera się na standardowym w przygodówkach interfejsie point & click. Gry escape swoją nazwę zawdzięczają ucieczkom z wszelakich miejsc, co jest główną tematyką tego gatunku. To właśnie ucieczka wymaga ingerencji samego gracza - musi on znaleźć odpowiednie przedmioty, użyć ich w odpowiednich miejscach i na odpowiednie sposoby, aby wydostać się z więzienia, labiryntu lub innego miejsca w którym rozgrywa się akcja wydarzeń przedstawionych w danej grze. Każdego dnia pojawiają się kolejne, tworzone przez fanów produkcje.

 

Jak większość gier flashowych, są one rozpowszechniane całkowicie za darmo, co w dużej mierze wpłynęło na ich ogromną popularność. Każdy fan przygodówek point & click powinien spróbować swoich sił w grach escape. Jest ich naprawdę dużo więc zabawy starczy na wiele godzin.   .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Fajne gry escape.
Nick: