Dodany: 2010-06-21 13:26:34

Gry sieciowe – zwykła rozrywka czy już nałóg? Nie trzeba specjalnie zwracać uwagi na fakt gwałtownego wzrostu gier internetowych – to widzi każdy, nie każdy jednak zastanawia się, czy spędzanie wielu godzin dziennie przy komputerze nie wykracza już poza granicę pojęcia rozrywka. gry sieciowe bowiem na stałe weszły do naszego życia.

 

Różnego rodzaju gry skutecznie zapełniają nasz wolny czas, często również zabierają nam czas, którego nam brakuje. Proste, pozornie krótkie rozgrywki zachęcają do rozegrania jeszcze jednej partyjki, która niepostrzeżenie zamienia się w piętnaście „ostatnich” partyjek.  Przyciąga nas ich nieskomplikowana i łatwo dostępna forma – grać możemy wszędzie, gdzie tylko mamy dostęp do Internetu i nawet najsłabszy komputer.

 

Innym powodem, dla którego tak wielu ludzi wybiera gry sieciowe, jest ich darmowa forma. Łatwiej jest skusić się na 3 godziny rozrywki, za którą nie musimy płacić. Zdarza się też, że nieoczekiwanie uda nam się zdobyć sporo punktów i znajdziemy się w tzw. grupie sław, a każdy odwiedzający stronę będzie mógł zobaczyć, że to my zdobyliśmy tak wysoką lokatę. To zachęca nas do dalszych sukcesów i sprawia, że nieraz siedzimy godzinami, grając, tylko po to by nie spaść w rankingu najlepszych graczy. Zaczyna to przypominać nałóg, ale jeżeli tylko zachowamy zdrowy rozsądek, gry sieciowe będą dobrą zabawą i okazją do poprawienia samooceny.Nick: