Dodany: 2010-06-21 13:35:11

Tradycyjnie? Gry planszowe.Od niepamiętnych czasów znane były gry planszowe, choć oczywiście były dużo prostsze. W dobie gier komputerowych zapomina się powoli o nich, jednak wbrew tej tendencji liczba osób, które wciąż w nie grają, nadal jest spora.

 

Możemy wciąż wybierać spośród setek tytułów, w tym tych znanych jeszcze przez naszych dziadków. Niektóre stare gry ewoluowały i choć nazwa jest ta sama, zwykle forma jest już nieco inna. Kolorowe plansze, nawet trójwymiarowe są świetną rozrywką. Jakoś dziwnie przyjęło się, że w gry planszowe grają tylko dzieci. To nieprawda  - mamy cały szereg gier przeznaczonych dla całych rodzin, a nawet gry przeznaczone wyłącznie dla dorosłych. Wiele z nich po prostu wymaga umiejętności taktycznych na zbyt wysokim jak dla dzieci poziomie. Wiele wiąże się również ze skomplikowanymi zasadami.

 

 

Mamy też możliwość wyboru gier ze względu na dłuższy lub krótszy czas rozgrywki. Możemy nad planszą spędzić zaledwie kilkanaście minut, a możemy też poświęcić jej nawet kilka godzin. No i to co tak naprawdę cały czas się zmienia – w gry planszowe możemy grać praktycznie wszędzie. Dawniej przyjmowało się, że gramy w nie w domu. Później z taką grą można było wybrać się do przyjaciół, czy na imprezę. Dziś pojawiają się już na wspólnych parkowych ławach, w barach i kawiarniach.Dodaj nowy komentarz do artykułu Tradycyjnie? Gry planszowe.
Nick: