Dodany: 2010-06-21 13:36:17

Każdy na pewno miał chociaż raz w życiu okazję spotkać się z prostymi gierkami 2d, w których przy prostej, czasami irytującej muzyczce, mieliśmy za zadanie skakać z półki na półkę, zbierać punkty i pokonywać wrogów. Stare gry platformowe do dziś cieszą się uznaniem, a może przede wszystkim sentymentem graczy.

 

Ich ogromnym plusem są bardzo różnorodne i kolorowe lokacje. Im bardziej dopracowane, tym lepszy klimat i wyższa klasa gry. A pomysły jak zwykle fantastyczne – możemy wcielić się nawet w bakterie, chociaż popularniejsze są wersje, w których jesteśmy ludźmi, kurczakami i innymi znanymi zwierzętami, dinozaurami, robakami – długo by wymieniać, ale naprawdę bywa zabawnie. A co jest naszym celem? Tu panuje jeszcze większa różnorodność – odzyskujemy skradzione dokumenty, zbieramy owoce do zrobienia dżemu, mścimy się na najeźdźcach z kosmosu  itd.

 

Gry platformowe to również ćwiczenie zręczności iumiejętności logicznego myślenia. Często musimy nie tylko skakać i obrzucać wrogów wszelkiego rodzaju jedzeniem, ale także wykonywać różne czynności i znajdywać potrzebne przedmioty. Mimo to grają w nie i dzieci i dorośli. Nie oszukujmy się – gry platformowe naprawdę wciągają..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Stare, dobre gry platformowe.
Nick: