Dodany: 2010-06-21 13:38:52

W dzieciństwie chyba każdy z nas miał okazję układać puzzle. Niektórych to nudziło, innych wciągało. Trzeba przyznać, że było trochę frajdy z układaniem setek kawałeczków całość i obserwowaniem jak na naszych oczach powstaje piękny obraz.

 

Dzisiaj nie musimy już rozkładać się na środku pokoju z workiem tekturowych fragmentów – mamy do dyspozycji gry puzzle.

 

 

Dzięki nim możemy wybierać pośród tysięcy obrazów – wybierać pejzaże, kwiaty, zabawki, samochody – czego dusza zapragnie. Możemy na każdy dzień wybierać inną kategorię – zależnie od naszego humoru, czy po prostu kaprysu. Możemy nawet zamienić w puzzle nasze własne zdjęcie. Istnieją nawet blogi poświęcone puzzlom, których właściciele wstawiają dla odwiedzających puzzle, które po ułożeniu, pokażą odwiedzającym, co robił danego dnia właściciel internetowego pamiętnika.

 

Gry puzzle to również możliwość rywalizacji z innymi graczami. Mamy za zadanie ułożenie puzzli w jak najkrótszym czasie lub za pomocą jak najmniejszej ilości ruchów. Zamieniamy klocki miejscami. Kolorowe zdjęcia z najróżniejszych stron świata i różne możliwości ułożenia ich dają sporo frajdy, ale co najważniejsze – pozwalają się zrelaksować i wyciszyć. Gry puzzle rozwijają również zdolność logicznego myślenia, dlatego niektóre strony kwalifikują je do gier logicznych.Dodaj nowy komentarz do artykułu Dla wielbicieli sztuki i nie tylko – gry puzzle.
Nick: