Dodany: 2010-06-21 13:46:05

Poskaczemy, poszukamy i może damy się nastraszyć – gry przygodowe.Jedną z przyjemniejszych form rozrywki są gry przygodowe. Dostarczają wielu wrażeń i rozwijają kilka umiejętności jednocześnie. Przy tym, z założenia mają być ciekawe i porwać nas w wirtualną przygodę.

 

Tego typu gry charakteryzują się przede wszystkim zróżnicowanymi etapami. Są to gry, które w przeciwieństwie do prostych gier fleszowych, oferują wykonywanie różnych zadań i czynności. Stanowią one swoistego rodzaju połączenie gier zręcznościowych, logicznych, strategicznych i dreszczowców. Ponadto gry przygodowe oferują nam zawsze jedną, rozbudowaną historię. Fabuła jest spójna i ciekawa i tym chętniej gramy w tę jedną grę nawet po kilka godzin dziennie, chcąc poznać następne perypetie naszej postaci.

 

 

Jeszcze ciekawiej jest, gdy zakończenie gry zależy od podejmowanych przez nas decyzji. Nagle okazuje się, że jedną grę możemy przejść nawet pięć razy a za każdym razem obejrzymy inny scenariusz – przeżyjemy nową przygodę. Są to zwykle najkorzystniej wpływające na nasz umysł gry – nie są pełne przemocy, za to są ciekawe i oparte na jakimś sensownym zamyśle. Widzimy, ze gra do czegoś prowadzi, ma sens. Oprócz tego coraz bardziej wyjątkowe lokacje, sprawiają, że gry przygodowe wciągają nas bez reszty i pozwalają przeżyć wirtualną przygodę, która zostanie nam jeszcze na długo w pamięci..

Nick: