Dodany: 2010-06-21 13:46:35

Gry rpg - Improwizacja czy gotowy scenariusz? Do gier, na które nie da się poświęcić mniej niż godzinę dziennie, należą uwielbiane przez niektórych gry rpg.

 

Możemy się zastanawiać, na czym tak dokładnie polegają te gry, jednak nie dojdziemy do jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każda gra jest inna. Tak naprawdę mamy nieograniczone pole do popisu, ponieważ zadani są bardzo różnorodne, tak samo jak lokacje i zasady.

 

 

Typowe gry rpg przypominają momentami gry strategiczne. Musimy zbierać przedmioty, sprzedawać je lub zamieniać na inne, dozbrajać swoich żołnierzy lub osobników z innej branży jeśli można się tak wyrazić. To jednak co będziemy robić zależy od systemu. Ustala go tzw. mistrz gry, który informuje pozostałych graczy o sytuacji i o tym, co kto w danym momencie robi.

 

 

Tak naprawdę to gracze tworzą grę i konkretny wirtualny świat. Im mniej narzuca z góry mistrz, tym większa jest to improwizacja, a co za tym idzie – więcej chętnych graczy. Gry rpg opierają się na komunikacji między graczami, którzy mogą zrzeszać się i umawiać przeciwko innym grupom. Wspólne budowanie przystani, czy zaplanowany atak na sąsiednią siedzibę wroga – to zachęca do spędzania przy tej grze wielu godzin..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gry rpg - Improwizacja czy gotowy scenariusz?
Nick: